ימי גיבוש לעובדים

מרכיב משמעותי בהצלחה של העסק הנו שביעות הרצון של צוות העובדים. עובד מרוצה יגיע לעבודה עם מוטיבציה וישקיע יותר בביצוע תפקידו. צוות מגובש יעבוד בשיתוף פעולה, מבלי לבזבז אנרגיה על קונפליקטים מיותרים. ימי גיבוש וסדנאות העשרה לצוות הם אחד הכלים החשובים להשגת מטרות אלו: שיפור היחסים בתוך הצוות, מניעת שחיקה בעבודה, העשרה בתכנים מקצועיים, הפגת מתחים, תחושה של העובדים שמשקיעים בהם ועוד.

המבחר בשוק בתחום הסדנאות גיבוש לעובדים הוא רחב, והאתגר הוא לבחור את הפעילויות הכי מתאימות בכל שנה, עבור העובדים שלך ועבור העסק. הנה כמה עקרונות מנחים, אשר יכולים לסייע לכם להגיע להחלטות הנכונות:

 

  1. התאמת הפעילות לעובדים

שיקול משמעותי בבחירת הפעילות היא ההתאמה לקהל היעד- הפעילות צריכה להיות מותאמת לרצונות ולצרכים של הצוות. לשם כך, חישבו מה מאפיין את העובדים שלכם:1. ברמה אישית- מגדר, גיל, תחומי עניין וכו' ; 2. כצוות- מה יתמוך בצוות ברמה מקצועית, מה מאפיין את היחסים בתוך הצוות (האם ישנם קונפליקטים, או צורך בהעמקת יחסים, או צורך לקלוט חברתית עובדים חדשים, או צורך ביציאה מהשגרה ו"טעינת מצברים" מחדש ועוד). לצורך התאמת הפעילות לצוות, דרושה הכרות עם העובדים ומודעות למצבם כצוות.

 

  1. הגדרת מטרות

לאחר ששאלתם את עצמכם מי קהל היעד, מהם הצרכים והרצונות של העובדים, הגיע הזמן להגדיר לעצמיכם מטרות ברורות. סדנאות גיבוש לעובדים יכולות לשרת מגוון מטרות: העשרה בתחום מסוים (בהקשר המקצועי או ברמה אישית ובהתאם לתחומי העניין של העובדים), מניעת שחיקה ו"טעינת מצברים" מחדש, גיבוש חברתי, הענקת כלים בתקשורת ופתרון קונפליקטים, תגמול העובדים ועוד. הגדרת המטרות תעזור לכם לא "ללכת לאיבוד" בתוך ההיצע הרחב שבשוק. אם אתם מתלבטים בין יום כיף בטבע, סדנת גרפולוגיה, סדנה על תזונה נכונה או סדנה בתקשורת מקרבת- הגדרת המטרות תעזור לכם לבחור את הפעילות המתאימה . יתכן ויהיו מטרות שונות שתרצו להשיג, וכדאי להרכיב תוכנית שנתית עם פעילויות שונות שימלאו מטרות אלו.

 

  1. עמידה בתקציב

השיקול הכלכלי הוא מרכיב נוסף בבחירת סוג הפעילות. בבניית התקציב השנתי של העסק הקדישו סעיף עבור ימי גיבוש וסדנאות לעובדים לאורך השנה. כך תוכלו לדעת האם הפעילויות שאתם מעוניינים בהן עומדות במגבלות התקציב או חורגות מהן. זה יעזור לכם לבחור בין פעילויות שונות בעלות מטרות דומות אך עם הבדל בעלויות- למשל, יום כיף בספא במלון לעומת יום טיול בשמורת טבע. גובה התקציב יהיה בהתאם למצב העסק שלכם. בעקרון, השאיפה של כל עסק היא לצמצם הוצאות ככל שניתן ולהגדיל הכנסות כמה שיותר. למרות זאת, חשוב להבין שימי גיבוש וסדנאות לצוות הם השקעה משתלמת אשר תורמת לשיפור התפקוד של העובדים.

 

כיצד משלבים העשרה עם כיף?

במהלך השנה, העובדים זקוקים הן לפעילויות העשרה והן לפעילויות שמטרתן נטו הנאה וכיף. אפשר להגדיר זאת כשתי מטרות שונות אשר יקבלו מענה באמצעות פעילויות שונות במשך השנה, או לתכנן יום כיף שכולל בתוכו גם סדנת העשרה. יחד עם זאת, כל פעילות מעשירה שאתם בוחרים צריכה להיות גם מעניינת ומהנה. על מנת להשיג זאת, חשוב להתייחס לשני גורמים: נושא הפעילות- הנושא צריך להיות מותאם לתחומי העניין של העובדים; צורת העברה- כדאי לוודא שהמנחה מעביר את הסדנה בצורה חווייתית ומשתמש במתודות שונות, ולא מלמד בצורה "יבשה". כמו כן, לפני שאתם בוחרים מנחה מסוים בדקו המלצות לגביו מלקוחות אחרים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *