כתובת
רוז'ינסקי 18, ראשון לציון  כניסה ב' קומה 3

טלפון
072-394-6187

אימייל 
office@peruchi.com

רעיונות להפקת אירועים ייחודיים ליום האישה

יום האישה הולך ומתקרב וזה בדיוק הזמן להתחיל לחשוב על רעיונות שיהפכו את היום הזה למיוחד. יום האישה בא לחגוג את ההישגים של הנשים ושלנו כחברה. במהלכו באים לידי ביטוי ערכים של שוויון, הערכה, הכרה בכל המינים והדרך לחגוג את היום היא בהפקת אירוע מיוחד.

במאמר הזה נתמקד ברעיונות ייחודיים, מקוריים ושונים שיבטאו את ההערכה של הארגון לנשים. רעיונות שיהפכו את היום לחגיגה של ממש ולא ייראו דומים לאירועים משנים קודמות וכמובן, שיתמקדו בנשים אך לא בהכרח ישאירו את הגברים בצד.

אירוע אופנה וסטיילינג

יש כל כך הרבה דברים להגיד וללמוד על אופנה וסטיילינג, יום האישה הוא זמן מצוין לעשות אירוע מלא בשיק. האירוע יכול להתחיל בהכרזה על קוד (או צבע) לבוש ליום המיוחד, להתקיים בסביבה נוצצת ולכלול הרצאות מעניינות, הצגת מקרים מהשטח, עבודה בקבוצות קטנות, לכלול מתן דוגמיות והתנסות אישית ולהסתיים בתצוגת אופנה של נשות (ולא רק) הארגון.

אירוע אופנה וסטיילינג יכול להיות מושלם לציון יום האישה ועם זאת הוא לא חייב להיות לנשים בלבד. גם גברים מוזמנים ללמוד, להחכים, לשים דגש על הנראות שלהם וזוהי הזדמנות מושלמת לתת לכולן ולכולם את הידע והרצון לשדרג את המלתחה והסטייל האישי.

תצוגת אופנה ססגונית כחלק מפעילות ליום האישה של עובדות חברת כלל

אירוע בישולים וטעימות

אירוע תחרות "כאן מבשלים בכיף" יכול להיות מושלם ליום האישה בתנאי שמתכננים אותו כראוי (אל תטעו לרגע, הגברים הם שיבשלו באירוע הזה) והנשים, הם יהיו הטועמות, השופטות. במסגרת האירוע אפשר בנוסף גם להביא הרצאה אשר תדבר על סודות הבישול, על תזונה, ניהול זמן ובישול ועוד.

קונספט של בישול יכול לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות ואפשר לממש אותו דרך הרצאות, הדרכות מעשיות ואפילו תחרויות. האירוע יכול להיות משעשע, מצחיק ולהביא את הייחודיות של כל אחת ושל כל אחד (במידה והאירוע יהיה פתוח לכל).

אירוע גיבורות על

בואו נודה על האמת, יש בנינו כל כך הרבה גיבורות על והגיע הזמן לתת להן את הבמה. אירוע יום האישה בקונספט של גיבורות על יכול להיות מושלם. האירוע יכול לכלול מופע מרכזי, להיות בנוי מתחנות של פעילות מאתגרת ולהודות לנשים על היותן גיבורות.

תמונת השער - פאות בצבעים לאווירה כיפית למסיבת יום האישה לעובדות חברת כלל ביטוח

כדי לשדרג את האירוע הוא יכול לשלב תחפושות, פינת איפור בסגנון גיבורות על וכמובן צילומים על רקע סצנות סרטים מתאימים. הפקה מוצלחת של אירועים ליום האישה תמתח את הגבולות דרך בחירת המקום הנכון, יצירת תפאורה שאי אפשר להתעלם ממנה והתייחסות לפרטים הקטנים ביותר.

אירוע "הנדיוומן"

מטיפול בתקלות קטנות בבית ועד לתיקונים קלים ברכב, אירוע "הנדיוומן" מזמין את המשתתפות (וגם המשתתפים כמובן) ללמוד כיצד לקחת את העניינים לידיים ולשלוט באירועים שונים. כולנו נתקלות ונתקלים בסיטואציות בהן דברים פשוט מתקלקלים או שהם לא עובדים כמו שצריך, מפנצ'ר בגלגל ועד סתימה בכיור. אירוע "הנדיוומן" יכול לכלול הרצאה "את בשליטה" שמדברת באופן כללי על הנושא ולכלול הדרכות ממוקדות.

אירוע "הנדיוומן" מעניק לכל אחת (והאמת היא שגם לכל אחד אם תחליטו לשתף את הגברים) את הידע הנדרש לשלוט ולתקן תקלות קטנות. הידע מפחית את התלות באחרים, נותן תחושה של שליטה ומעלה את הביטחון. האירוע מתקיים באווירה קלילה, כולל התנסויות מעשית וכמובן תחרות חוצה ארגון בין נשות הארגון (ואולי גם יהיו כמה גברים שלא יפחדו להירשם לתחרות) בין מגוון תחנות מדליקות וייחודיות.

ולסיום מספר טיפים להפקת פעילות ליום האישה

הפקת פעילות ליום האישה צריכה להיות מיוחדת במינה אך גם מתחשבת וקולעת לכולן ולא פעם גם לכולם. הצלחת האירוע תלוי בגורמים רבים ובעיקר בתכנון נכון, בחירת מתאימה של הקונספט והכנת השטח. הטיפים הבאים יכולים להאדיר עוד יותר את הפעילות:

הראו שהיום מיוחד

דרך הוספת צבעים בבניין או במשרדים, על ידי בלונים, פרחים וסרטים, תיצרו אווירה של יום האישה. ברגע שאי אפשר יהיה להתעלם מהעיצוב יהיה ברור שהשקעתם מחשבה ביום האישה.

הכריזו על קוד לבוש

אתם יכולים להחליט שביום האישה הקרוב או באירוע הקרוב כל העובדים והעובדות יגיעו לבושים בצבעים זהים. תוכלו לבחור בצבע הוורוד, כתום או כל צבע שתחברו ושמייצג שוויון.

שתפו את הנשים ואת הגברים

יום האישה בא לציין את ההישגים הנשיים, לשים דגש על שוויון והרחבת ההזדמנויות. הנושא צריך לעניין גם את הנשים וגם את הגברים ולכן שקלו לערב את כולן וכולם ביום ובפעילויות.

עודדו שליחת מייל אישי

נסו ליצור פעילות ליום האישה שאינה רק הפקה גדולה (בלי לוותר עליה) ועודדו את מנהלי ומנהלות המחלקות לשלוח לעובדות מייל אישי שכולל מילות הערכה על העבודה בארגון.

הציעו עזרה נוספת ביום האישה

בין אם אירוע יום האישה מתקיים במהלך שעות היום ובין אם בערב, זהו יום מושלם להציע קצת עזרה. תוכלו לסכם עם מסעדה על משלוח ארוחה מפנקת לבתים כך שהיום ייחגג גם בבית ולא רק במקום העבודה.

המון המון בהצלחה, פרוצ'י הפקות