03-9694488
תפריט
קליינטורה
מיתוג עסקי
logo-mini

פשוט לחשוב אחרת


מהו סוד ההצלחה של 'פרוצ'י הפקות'?

האחים חני ושרלי משולם התנהלו כצוות עוד מילדות. כשבגרו הקימו עסקי מסעדנות ואולמות אירועים שונים וגילו יחד את התשוקה, האהבה והכמיהה לעולם האירועים.
בשנת 2006 החליטו לפתוח את חברת 'פרוצ'י הפקות' מתוך כוונה להעניק ללקוחותיהם את האירוע המושלם, החווייתי והמתאים ביותר לצרכיהם. בתחילה הפיקו אירועים פרטיים רבים ועם הזמן עברו לאירועים עסקיים.
"יכולת המעוף שלנו כחברת הפקה גדולה יותר באירועים עסקיים", אומרת חני משולם רביבו- מנכ"ל ובעלים משותף בחברה. "לאירועים פרטיים יש את הקסם שלהם, אבל בעלי האירוע הם נותני הטון העיקריים וכל מהלך נעשה בצמוד אליהם. באירועים עסקיים ניתן בריף ותקציב והשאר תלוי ביכולת וביצירתיות שלנו".
בעידן בו הכל פתוח, התחרות גדולה והכל אפשרי קשה לחדש, ובכל זאת הפכה 'פרוצ'י הפקות' לחברת הפקות האירועים העסקיים המובילה בישראל. "אנחנו לא שונים משאר חברות ההפקה", אומרת חני, "אנחנו פשוט חושבים אחרת. הרעיון הוא לב ליבה של העשייה ולנו יש רעיונות אחרים ויכולת להפוך אותם למציאות".
כך למשל הפיקה החברה אירוע בן יומיים לעובדי אחד הבנקים בסגנון "כובשים את העולם". מרגע ההתכנסות ועד לחזרה הביתה עברו עובדי החברה "ממדינה למדינה"- 'בוקר ישראלי' במתחם החברה, 'חוויה בדואית' בכפר הנוגדים, 'קבלת פנים יוונית' בכניסה למלון, 'ניו יורק' בערב ו'תאילנד' בבוקר. כל "מדינה" עוצבה עם אלמנטים אותנטיים שכללו פריטי עיצוב, אוכל מסורתי (כמו בננה לוטי בתאילנד ופיתות דרוזיות בחוויה הבדואית) ודמויות הלקוחות ישירות מתרבות המדינה (כמו מרלין מונרו וביונסה).
כיום עובדת 'פרוצ'י הפקות' עם מיטב החברות במשק: בנקים, חברות הייטק, חברות ביטוח, חברות תקשורת ועוד. בנוסף לאירועים העסקיים וימי העובדים, מפיקה החברה גם פסטיבלים, תערוכות ונופשי חברה בארץ ובחו"ל.
המקצועניות, החשיבה השונה, יכולת הירידה לפרטים, הדימניות והיכולת להפוך את רעיונות למציאות בכל תקציב, הם כנראה מה שהביא אותה אל פסגת תחום הפקות האירועים העסקיים. אולם סוד הקסם האמיתי של החברה טמון בהון האנושי שלה. "מה שייחד אותנו מתחילת הדרך, היה היחס שלנו כלפי הלקוחות", אומרת חני. "למרות היקף העבודה שלנו, אנחנו חברה קטנה ומשפחתית שמתייחסת לכל לקוח בצורה אישית וחברית. 'פרוצ'י- קצת אחרת והרבה מעבר' זה לא רק סלוגן מבחינתנו, ויעידו על כך מערכות היחסים החבריות שלנו עם הלקוחות.
אני מאמינה ביושרה ובשקיפות מלאה מול הלקוח, גם בטוב וגם ברע. בכל אירוע יש דברים לא צפויים שעלולים לקרות וברגע שלאורך הדרך הלקוח מודע להם, האירוע ותחושתו של הלקוח נראית ומרגישים אחרת לגמרי.
השקפת העולם שלנו בסיסית ופשוטה, עם חשיבה איך להעניק לאנשים חיוך, הנאה, השתהות, התלהבות והתרגשות. השקפת העולם שלנו בנויה על הפשטות של הדברים, על כיצד לתת לרגש לעבוד ומה יגרום לאנשים סיפוק".

זה הזמן לתאם פגישה על כוס קפה ולדבר על הכל - אז למה אתם מחכים?